Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm- 11:00pm | 20 students will travel by motor coach to Salina, KS for KMEA All-State Band. Bob Davis, sponsor. | |
20 students will travel by motor coach to Salina, KS for KMEA All-State Band. Bob Davis, sponsor. | ||
3:45pm | vs. Shawnee Mission-West | |
4:00pm | vs. Shawnee Mission-West | |
5:30pm | vs. Shawnee Mission-West | |
5:30pm | vs. Shawnee Mission-West | |
7:00pm | vs. Shawnee Mission-West | |
7:00pm | vs. Shawnee Mission-West |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 4:00pm |
Commons
more.. Facilitator: A. Taylor Start time: 8:00am Set up: Podium; See attached diagram Tech needs: Mic, projection with sound | |
Facilitator: A. Taylor Start time: 8:00am Set up: Podium; See attached diagram Tech needs: Mic, projection with sound | ||
9:00am | vs. Multiple Schools.. Husky Invitational Dual Tournament | |
Husky Invitational Dual Tournament | ||
9:00am | vs. Multiple Schools.. @ Bonner Springs High School | |
2:00pm- 11:00pm | 20 students will travel by motor coach to Salina, KS for KMEA All-State Band. Bob Davis, sponsor. | |
20 students will travel by motor coach to Salina, KS for KMEA All-State Band. Bob Davis, sponsor. |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 5:00pm |
Commons
more.. Facilitator: B. Davis Marching Band Clinic | |
Facilitator: B. Davis Marching Band Clinic | ||
10:00am- 12:00pm |
ONW East Gym
Facilitator: M. Mahoney | |
Facilitator: M. Mahoney | ||
2:00pm- 4:00pm |
ONW East Gym
Facilitator: J. Wrecke | |
Facilitator: J. Wrecke |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 4:30pm |
Room 1307
Facilitator: A. Paepke | |
Facilitator: A. Paepke | ||
3:00pm- 6:00pm |
Engineering Wing
Facilitator: A. Taylor | |
Facilitator: A. Taylor | ||
3:30pm- 5:00pm |
Room 1741 - A&E Cad Lab
Facilitator: O'Gorman | |
Facilitator: O'Gorman | ||
5:00pm- 6:00pm |
Office Conference Room
Facilitator: C. Zuck | |
Facilitator: C. Zuck | ||
6:00pm- 9:00pm |
Room 1717
Facilitator: A. Taylor Game Strategy Review | |
Facilitator: A. Taylor Game Strategy Review | ||
6:00pm- 8:00pm |
Library
Facilitator: T. Russman Please unlock South Door | |
Facilitator: T. Russman Please unlock South Door | ||
6:30pm- 7:15pm |
ONW Auxillary Gym
Facilitator: J. Collins | |
Facilitator: J. Collins | ||
7:15pm- 9:00pm |
Office Conference Room
Facilitator: C. Zuck | |
Facilitator: C. Zuck |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00pm | vs. Shawnee Mission-South | |
4:30pm- 9:30pm |
Band Room - Rm 1837
more.. Facilitator: B. Davis Set up: Standard in commons for dinner No Tech needs | |
Facilitator: B. Davis Set up: Standard in commons for dinner No Tech needs | ||
5:30pm | vs. Blue Valley Northwest | |
5:30pm | vs. Metro Academy | |
5:30pm | vs. Metro Academy | |
5:30pm- 9:30pm |
Engineering Wing
Facilitator: A. Taylor | |
Facilitator: A. Taylor | ||
7:00pm | vs. Blue Valley Northwest | |
7:00pm | vs. Metro Academy |
Time | Event | Details |
---|---|---|
7:15am- 7:55am |
Flex Theatre
Facilitator: A. Hafner | |
Facilitator: A. Hafner | ||
1:30pm- 3:00pm |
Ravens Nest
Facilitator: M. Veatch Standard set up | |
Facilitator: M. Veatch Standard set up | ||
3:30pm- 5:00pm |
Room 1741 - A&E Cad Lab
Facilitator: O'Gorman | |
Facilitator: O'Gorman | ||
6:00pm | vs. Blue Valley West | |
6:00pm | vs. Blue Valley West | |
6:15pm- 7:45pm |
Flex Theatre
Facilitator: J. Collins Set up: Please clear room | |
Facilitator: J. Collins Set up: Please clear room | ||
6:45pm- 7:45pm |
Ravens Nest
Facilitator: J. Collins Start time: 7p Set up: Standard No tech needs | |
Facilitator: J. Collins Start time: 7p Set up: Standard No tech needs |
Time | Event | Details |
---|---|---|
10:20am- 11:10am |
Flex Theatre
Facilitator: M. Veatch Set up: chairs and tables for 20 | |
Facilitator: M. Veatch Set up: chairs and tables for 20 | ||
3:00pm- 4:30pm |
Room 1307
Facilitator: A. Paepke | |
Facilitator: A. Paepke | ||
3:30pm | vs. Lansing | |
4:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
4:30pm |
(Rescheduled to 01-15-19) | vs. Olathe-South |
5:00pm- 9:00pm |
Band Room - Rm 1837
Facilitator: B. Davis Start time: 6:30p | |
Facilitator: B. Davis Start time: 6:30p | ||
5:30pm- 9:30pm |
Engineering Wing
Facilitator: A. Taylor | |
Facilitator: A. Taylor | ||
5:30pm- 7:00pm |
Ravens Nest
Facilitator: A. Taylor Standard Set up | |
Facilitator: A. Taylor Standard Set up | ||
6:00pm- 8:00pm |
ONW East Gym
Facilitator: A. Krumbiegel | |
Facilitator: A. Krumbiegel | ||
6:15pm- 7:45pm |
ONW Auxillary Gym
Facilitator: J. Collins | |
Facilitator: J. Collins |